DataLife Engine / Зеленський бачить “можливість” закінчити війну в Україні до 2025 року

Зеленський бачить “можливість” закінчити війну в Україні до 2025 року

 Президент Володимир Зеленський заявив у середу, що нинішній стан справ на полі бою створив можливість для кроків, спрямованих на припинення російського вторгнення, яке триває вже понад 2 з половиною роки, не пізніше наступного року.

Виступаючи на третьому саміті Україна – Південно-Східна Європа в хорватському місті Дубровник, український лідер заявив, що Київ розраховує на підтримку своїх важливих союзників, включаючи Сполучені Штати.

«У жовтні, листопаді та грудні ми маємо реальний шанс зрушити ситуацію в бік миру та довгострокової стабільності», – сказав він. «Ситуація на полі бою створює можливість зробити цей вибір – вибір на користь рішучих дій, щоб закінчити війну не пізніше 2025 року».

Зеленський не пояснив, як і чому він сприймає таку можливість. Російські війська зараз утримують трохи менше 20% території України на сході та півдні.

Московські війська продовжують неухильно завойовувати позиції на сході України, тоді як київські війська контролюють невеликий шматок російської території через кордон, через два місяці після початку вторгнення в Курську область.

Київ інтенсивно лобіює серед союзників можливість нанесення ударів західною зброєю по військових об’єктах у глибині Росії.

Коментарі Зеленського пролунали на тлі великої невизначеності для Києва напередодні виборів у США 5 листопада, які можуть повернути Дональда Трампа до Білого дому. Трамп заявив, що прагнутиме швидкого завершення війни, що, як побоюються прихильники Києва, може призвести до того, що Україні будуть нав’язані нищівні поступки.

Зеленський закликав союзників Києва проявити політичну волю і схвалити його «план перемоги», який, за його словами, передбачає запрошення України до НАТО.

Він представив цей план як спосіб поставити Україну на міцну основу для потенційних переговорів з Росією, хоча, як відомо, наразі такі переговори не плануються.

«Як я вже сказав, план покликаний посилити Україну. Скептицизму з боку партнерів, на мою думку, не може бути, якщо вони просто не бояться Російської Федерації. Тому що ми хочемо отримати перший крок – запрошення» до вступу в НАТО, – сказав він журналістам після саміту.

ІНВЕСТИЦІЇ В ОЗБРОЄННЯ, ВІДНОВЛЕННЯ
Зеленський також закликав високопоставлених політиків з 12 країн Південно-Східної Європи на саміті інвестувати в українське виробництво зброї, яке Київ наростив під час війни.

«Це допоможе нам зараз, але після цієї війни це гарантуватиме міцність ваших власних арсеналів», – сказав він.

Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем, щоб підписати 10-річну двосторонню угоду про співпрацю та підтримку України з боку Хорватії.

«Це природний рефлекс для Хорватії, яка в минулому пережила війну і отримала набагато менше міжнародної допомоги. Сьогодні ми стоїмо разом на захисті демократії та миру», – сказав Пленкович, маючи на увазі війну Хорватії за незалежність від Югославії в 1990-х роках.

Зеленський закликав учасників саміту об’єднати зусилля для відновлення України. «Ми говоримо не лише про відновлення того, що було зруйновано Росією в цій війні, а й про створення нових енергетичних, промислових і соціальних можливостей, які зроблять Європу сильнішою».

Саміт між Україною та країнами Південно-Східної Європи став третім у своєму роді, після одного в серпні 2022 року в Афінах, Греція, та іншого в Тирані, Албанія.

23-11-2024, 17:43
Вернуться назад